شخصی

2/6 میلیارد هزینه مواد محترقه 8 میلیارد خرج درمان تهرانی ها
نویسنده : مجید غفرانی - ساعت ۳:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱٢/٢٧

تهرانی ها چهارشنبه آخر سال گذشته 2/6 میلیارد تومان صرف آتش بازی کردند و 8 میلیارد تومان هزینه پزشکی آنها شد.
سهیل سعادت، عضو مرکز تحقیقات ترومای بیمارستان سینا در همایش ابعاد آتش بازی در چهارشنبه آخر سال در تهران که در بیمارستان فارابی تهران برگزار شد، گفت: 20 درصد تهرانی ها در چهارشنبه سوری پارسال به صورت خانوادگی، 16 درصد به صورت انفرادی در چهارشنبه سوری پارسال مشارکت داشتند. همچنین 8 درصد از خانواده های تهرانی اقدام به روشن کردن آتش کردند و یک درصد از آنها از روی آتش پریدند.
از هر هزار تهرانی 2 نفر مصدوم شدند
متأسفانه 5 درصد از مواد محترقه استفاده شده در چهارشنبه سوری پارسال دست ساز و 5/2 درصد نیز اسپری یا کپسول بود. از هر هزار نفر خانواده تهران 2 نفر دچار مصدومیت شدند و به ازای هر 4 مرد یک زن دچار مصدومیت شده است85. درصد از مصدومان تهرانی رأسا از ترقه استفاده کرده و 15 درصد از این افراد نیز از ترقه استفاده نکرده اند.
آمار چهارشنبه سوری پارسال؛ 17 هزار نفر مصدوم در تهران
در شب چهارشنبه سوری سال گذشته 17 هزارنفر در تهران مصدوم شده اند البته بخشی از آنها به بیمارستان ها مراجعه کرده اند اما آمارهای بیمارستانی به دلیل عدم مراجعه تمام این افراد آمارهای کمتری به ما نشان می دهد.از اندام های بدن حدود 30 درصد چشم ها و در رتبه بعدی ناحیه های اندامی مانند دست و پا و صورت دچار بیشترین مصدومیت ها می شوند20. درصد از خانواده ها برای خرید مواد محترقه پول داده اند، سال گذشته در تهران2/6 میلیارد تومان تهرانی ها صرف آتش بازی کرده اند این رقم معادل حقوق 173 هزار نیروی امدادی است که ظرف فقط یک روز آن را در تهران به آتش کشیده اند.
8 درصد از تهرانی ها که دچار مصدومیت شده اند هزینه پزشکی شان بالغ بر 8 میلیارد تومان برای آنها صرف شده است حدود 4/1 میلیارد خسارت غیرپزشکی برای چهارشنبه سوری سال گذشته به خانواده های تهرانی تحمیل شده است. تمام این آمارها مربوط به تهران است.


comment نظرات ()