شخصی

بازتاب گسترده بیانات رهبر انقلاب در رسانه های جهان
نویسنده : مجید غفرانی - ساعت ٧:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۱۱/۱٥

(بیانات دیروز حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع نمازگزاران تهرانی، از همان دقایق اول بازتاب گسترده ای را در رسانه های منطقه و جهان داشت. 
خبرگزاری آسوشیتدپرس با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد خطر رژیم صهیونیستی برای منطقه از آمادگی ایران برای مقابله با این تهدید و کمک به گروههای مقاومت خبر داد.
این خبرگزاری به نقل از رهبر انقلاب، رژیم صهیونیستی را غده ای سرطانی در منطقه دانست که باید از بین برود.
خبرگزاری فرانسه نیز نوشت: رهبر ایران آمادگی این کشور را برای مقابله با تحریمها و تهدیدهای غرب اعلام کرد. بر این اساس ایران به تحریم نفت و تهدید نظامی علیه خود پاسخ درخور و به موقع خواهد داد.
همچنین رویترز بخشهایی از سخنان رهبر معظم انقلاب را انعکاس داده و نوشت: ایران در مقابل فشارهای غرب بر سر برنامه هسته ای خود تسلیم نخواهد شد.
بر این اساس تحریم و حمله به ایران به زیان آمریکا خواهد بود و تغییری در اراده ایران برای دستیابی به فناوری هسته ای نخواهد داد.
در این گزارش همچنین به حمایت ایران از گروههای مقاومت در فلسطین و لبنان برای مقابله با رژیم صهیونیستی اشاره شده است.
خبرگزاری آلمان در گزارش دیگری با عنوان «خامنه ای: ایران از تهدید جنگ یا تحریم ها نمی ترسد» نوشت که ایران از تهدید جنگ یا تحریم ها توسط آمریکا و اتحادیه اروپا ترسی ندارد و از برنامه هسته ای اش عقب نشینی نخواهد کرد.
از سوی دیگر رسانه های اسرائیلی با پوشش سخنرانی رهبر معظم انقلاب نگرانی خود را از واکنشهای ایران در برابر ادعاها و تهدیدهای اخیر مقامات این رژیم به نمایش گذاشتند.
هاآرتص به نقل از آیت الله خامنه ای نوشت: آمریکا و اسرائیل از تهدید ایران آسیب خواهند دید. این روزنامه در گزارش مفصلی به تشریح سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران پرداخت و از بی تاثیر بودن تلاشهای غرب برای متوقف کردن برنامه هسته ای ایران از طریق اعمال تحریم و تهدید به جنگ خبر داد.
دقایقی پس از اتمام این سخنرانی نیز یدیعوت آحارونوت جمله «اسرائیل غده سرطانی است» را تیتر نخست خود کرد. این روزنامه صهیونیستی با نقل قول از رهبر ایران نوشت: جهان به زودی این غده سرطانی را قطع خواهد کرد.
در همین حال شبکه تلویزیونی الجزیره به پوشش اخبار سخنان رهبر معظم انقلاب پرداخته و فرازهایی از آن را در بخشهای خبری خود اعلام کرد.
شبکه العربیه نیز با تاکید بر بیانات رهبر انقلاب در مورد واکنش ایران به تهدیدهای نظامی غرب اخبار نمازجمعه دیروز تهران را بازتاب داد.
پایگاه روزنامه مصری الاهرام نیز به پوشش این خبر پرداخته و نوشت: آیت الله خامنه ای تاکید کرد ایران تسلیم فشارها نخواهد شد و تهدید ایران به ضرر آمریکا است. الاهرام همچنین از بی تاثیر بودن تحریمها علیه ایران خبر داد.
سایت شبکه خبری روسیا الیوم نیز با خبری با عنوان «خامنه ای: جنگ علیه ایران ده برابر به ضرر آمریکا خواهد بود» نوشت: رهبر انقلاب اسلامی ایران در راستای واکنش به تهدیدهای آمریکا تاکید کرد: تهدید به جنگ به ضرر آمریکا خواهد بود و خود جنگ ده برابر به ضرر آمریکا است.
ایشان گفتند که این تهدیدها بیانگر ناتوانی واشنگتن در داشتن روش های منطقی و درپیش گرفتن روند گفتمان است برای همین به استفاده از زور تهدید می کنند.
روزنامه مصری الیوم السابع نیز در تیتری با عنوان«خامنه ای: ایران به هرکشور و یا گروهی که در مقابل اسراییل بایستد، کمک خواهد کرد » آورده است: آیت الله علی خامنه ای، رهبر انقلاب اسلامی ایران امروز در خطبه های نماز جمعه گفت که کشورش به هر کشور و یا گروهی که در مقابل اسراییل که غده سرطانی است، بایستد، کمک خواهد کرد.
پایگاه خبری العالم نیز در تیتری با عنوان «ملت ایران بر همه چالش ها غلبه کرده است» به نقل از مقام معظم رهبری نوشت: ملت ایران توانسته است طی سه دهه گذشته بر چالش هایی که در زمینه های مختلف وجود داشته، غلبه کند.
این پایگاه در گزارش دیگری با تیتر «رهبر انقلاب اسلامی ایران: اگر در مساله بحرین وارد می شدیم وضعیت اینگونه نبود» آورده است: آیت الله خامنه ای گفت که ملت بحرین به زودی پیروز خواهد شد و با وجود همه تلاش ها برای نادیده گرفتن آن و خارج ساختن آن از دایره مطبوعات، خواسته هایش را محقق خواهد کرد.
این پایگاه خبری به نقل از ایشان ادامه داد: ایران درامور بحرین دخالت نکرد. اگر دخالتی بود اعلام می شد همانطور که حمایت از مقاومت در جنگ آن علیه رژیم اشغالگر اسراییلی اعلام شد.
خبرگزاری آلمان نیز در گزارشی با عنوان «رهبر ایران نسبت به احتمال حمله توسط آمریکا و اسراییل هشدار داد» آورده است که رهبری ایران روز جمعه به آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه حمله به سایت های هسته ای ایران هشدار داد.(کیهان)


comment نظرات ()