شخصی

معاون وزیر راه و شهرسازی تغییرات نرخ ارز تأثیری در افزایش قیمت مسکن ندارد
نویسنده : مجید غفرانی - ساعت ۱۱:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱٠/۱٧

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تولید اکثر مصالح ساختمانی مورد نیاز برای احداث واحدهای مسکونی در داخل کشور گفت: تغییرات نرخ ارز نمی تواند تأثیر چندانی روی قیمت مسکن داشته باشد.
ابوالفضل صومعلو با بیان اینکه بخش مسکن نسبت به سایر اقلام صنعتی و مصرفی ارزبری کمتری دارد، اظهار داشت: اکثر مصالح مورد نیاز برای ساخت واحدهای مسکونی در داخل کشور تولید می شود بنابراین تغییرات نرخ ارز نمی تواند نقش تعیین کننده ای در رشد قیمت مسکن داشته باشد.
وی با اشاره به آمار صدور پروانه های ساختمانی در تهران افزود: طی 9 ماهه امسال در شهر تهران برای ساخت 155 هزار واحد مسکونی پروانه صادر شده که این میزان در سال های گذشته بی سابقه بوده است.
معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بررسی تغییرات قیمت مسکن در دو مقطع زمانی، تصریح کرد: براساس اطلاعات سامانه املاک و مستغلات کشور، میزان رشد قیمت مسکن از فروردین تا آذر امسال کمتر از 12درصد و از مرداد تا آذر امسال کمتر از 4 درصد بوده که این رقم طبیعی است.
وی با تأکید بر اینکه بخش مسکن با روندی شتابان در مرحله افتتاح واحدهای مسکونی قرار دارد، اظهار امیدواری کرد: در ماه های آینده با وارد شدن تعداد بیشتری از واحدهای مسکونی به بازار تقاضای مسکن شاهد کنترل هرچه سریعتر قیمت های آن باشیم.


comment نظرات ()