شخصی

خطرناک ترین هکرهای دنیا کجا زندگی می کنند؟
نویسنده : مجید غفرانی - ساعت ٦:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱٠/۱٤

روزنامه فرانسوی «لوموند» در گزارشی نوشت که شهر کوچکی در رومانی با نام مستعار «دره هکرها»، پایتخت جهانی و غار مخفی سارقان انفورماتیکی است.
به گزارش مهر، چندسالی است که از نوع جدید سرقت صحبت می شود که سرقت انفورماتیکی نام دارد. شکلی از جنایتکاری نوآورانه اما مهلک که تقریباً هر روز هزاران هزار قربانی برجای می گذارد. «جنایتکاران سایبری» که همچنین باعنوان «هکر» نیز شناخته می شوند، در سال های اخیر به یک سری افراد حرفه ای و متخصص تبدیل شده اند که قادرند از شرکت ها و افراد هزاران هزار دلار سرقت کنند.
باوجود این، تاکنون اطلاعات کمی از آنها در اختیار بود و هیچ کس حتی نمی توانست تصور کند که این دزدان انفورماتیکی برای خود یک غار مخفی نیز داشته باشند.
اما اگر زمانی جزیره «تورتوگا» در دریای کارائیب، محل اختفای دزدان دریایی بود، امروز پایتخت این دزدان دریایی مدرن که همچنین باعنوان «دره هکرها» (هکر وویل) نیز شناخته می شود، یکی از شهرهای رومانی باعنوان «رامنیکو والسئا» است.
برپایه گزارشی که روزنامه فرانسوی «لو موند» نوشته است ، این شهر کوچک رومانی، پایتخت بی چون چرای سرقت های انفورماتیکی است. به طوری که این شهر ناگهان به خاطر فعالیت های غیرقانونی هکرهایش در آمریکا معروف شد.تحقیقات «اف.بی.آی» نشان می دهد که 80درصد قربانیان سرقت های سایبری که توسط هکرهای «دره هکرها» انجام می شود شهروندان آمریکایی هستند و سرقت برای این جوانان امروز تبدیل به شغل تمام وقت شده است.این غار واقعی دزدان دریایی روی وب در منطقه جنوبی «استروونی» قرار داد. این منطقه مسکونی معروف جایی است که امروز دیگر به محل تردد نفوذی های پلیس و خبرنگاران تمام دنیا تبدیل شده است.
درحقیقت، پلیس و رسانه ها در تلاش برای درک این موضوع هستند که چگونه ممکن است در این شهر کوچک که در میان کوه هایی واقع شده که زمانی میزبان افسانه «دراکولا» بوده اند، خطرناک ترین سارقان انفورماتیکی دنیا گردهم آمده اند.
پاسخ این سؤال در مشکلاتی نهفته است که ساکنان «رامنیکو والسئا» را درگیر خود کرده اند. در حقیقت جوانان این شهر به دلیل فقدان کار ناچارند برای امرار معاش دست به جنایت کاری های اینترنتی بزنند.
هکرهای رومانیایی در شبکه سرقت های برروی وب به شدت باهم همکاری می کنند. به طوری که تنها در جولای 2011 مقامات بخارست 23جوان را به خاطر دست داشتن در یک عملیات سرقت انفورماتیکی که بیش از 20میلیون دلار به شهروندان آمریکایی خسارت وارد کرده بود، دستگیر کردند.
علیرغم این بازداشت ها و مجازات های سنگین، به نظر می رسد که هکرهای جوان شهر «رامنیکو والسئا» همیشه آماده قبول خطر هستند. این جوانان در شرایطی که هیچ چشم انداز روشنی از آینده شغلی خود ندارند و می توانند تنها با چند ماه مطالعه و سپس با چند کلیک ساده هزاران دلار به دست آورند، به سختی متقاعد می شوند که هکری یک فعالیت غیرقانونی است.به همین دلیل مقامات رومانیایی تصمیم گرفته اند در ماه های آینده ضربه سختی را به سارقان انفورماتیکی «رامنیکو والسئا» وارد کنند.


comment نظرات ()