شخصی

فائزه هاشمی به 6 ماه حبس محکوم شد
نویسنده : مجید غفرانی - ساعت ٦:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱٠/۱٤

وکیل فائزه هاشمی رفسنجانی از محکومیت موکل خود به 6 ماه حبس و 5 سال محرومیت از فعالیت های سیاسی و مطبوعاتی به جرم تبلیغ علیه نظام خبر داد.
غلامعلی ریاحی وکیل فائزه گفت که حکم دادگاه موکلش روز سه شنبه از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران صادر و به وی ابلاغ شد.
وی تصریح کرد: براساس حکم بدوی صادره، فائزه هاشمی به جرم فعالیت تبلیغی علیه نظام به 6 ماه حبس و 5 سال محرومیت از عضویت و فعالیت در احزاب، گروه ها، انجمن ها و فضای مجازی و همچنین فعالیت های فرهنگی و مطبوعاتی محکوم شده است.
ریاحی حکم صادره را «حکم بدوی» دانست و به «فارس» گفت که در مهلت قانونی 20 روزه برای درخواست تجدیدنظر، به رای شعبه 15 دادگاه انقلاب اعتراض خواهد کرد.
خاطرنشان می شود؛ فائزه هاشمی روز شنبه سوم دی ماه جاری به صورت غیرعلنی در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی محاکمه شده بود.
پیشتر قرار بود نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات فائزه هاشمی روز یکشنبه 23 مرداد ماه در شعبه 15 دادگاه انقلاب برگزار شود که به دلیل درخواست استمهال وکیل پرونده و برای تدارکات دفاع و موافقت دادگاه با این درخواست، جلسه دادگاه به تأخیر افتاد و وقت رسیدگی نیز تجدید شد.
پرونده فائزه هاشمی که در جریان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم در اغتشاشات خیابانی حضور یافته بود، با اعلام جرم دادستانی تهران و به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» تشکیل شده و اتهام انتسابی به فائزه هاشمی نیز به دلیل مصاحبه او با یک سایت ضدانقلاب بوده است.(کیهان)


comment نظرات ()