شخصی

چرا دیگر در صفحه ی اول نتایج جستجوی گوگل نیستیم؟
نویسنده : مجید غفرانی - ساعت ٧:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۱٠/۱

موتور جستجوی گوگل در طول فعالیت خود از الگوریتم های خاصی تبعیت میکرد که در هر دوره نتایج خاصی را به نمایش می گذاشت و در این میان از الگوریتم هایی عموما استفاده می کرد که موجب میشد بسیاری از سایت ها و وبلاگ هایی که حتی تازه شروع به کار کرده اند با به کار بردن زیرکانه ی برخی کلمات کلیدی پر جستجو - بطور مثال اس ام اس در فارسی یا Love Pics در انگلیسی - در مطالبشان ، در نتایج اول گوگل دیده شده و تبدیل به وبگاه هایی پربازدید گردند.

اما با به کارگیری الگوریتم جدید گوگل موسوم به " الگوریتم پاندای گوگل " ، بسیاری از سایت ها و وبلاگهای به اصطلاح اسپم دیگر در نتایج گوگل به نمایش در نیایند. آمار و ارقام بدست آمده از آخرین تحقیقات حاکی از آن است که بسیاری از سایت ها و وبلاگ ها در چند وقت اخیر تا 90 % بازدیدشان از طریق جستجوی کلمات در گوگل از دست داده اند.

با مقدمه ای که عرض شد ، چنانچه تمایل دارید همچنان در رتبه های بالای گوگل بمانید به ادامه ی مطلب مراجعه نمایید.تغییرات بوجود آمده در نتایج حاصل از جستجو در موتور جدید گوگل به طور کلی مثبت ارزیابی شده و اگرچه در نگاه اول بنظر می رسد که رنکیگ وبلاگ و وب سایت ما ممکن است به شدت افت نماید ، اما در عین حال میتوان امیدوار بود که حداقل در نتایج جستجو شده به نتیجه ی مورد نظر و دلخواهمان زودتر برسیم. اما چنانچه صاحب وبلاگ و وب سایت پر بازدیدی بودید که در چند وقت اخیر شاهد افت شدید بازدیدهایتان بودید و از این بابت نگرانید به چند توصیه توجه نمایید :

- گوگل در یک جمله راهکار مناسب برای جلوگیری از افت بازدید را تولید مطالب جدید و به دور از کپی برداری می داند. بنابراین :

* از این پس مطالبتان را از جایی کپی پیست ( Copy Paste ) نکنید!!

- در الگوریتم پاندای گوگل دیگر مطالب تکراری ایندکس ( INDEX ) نمی شوند ؛ بنابراین چنانچه تا امروز از جمله سایت ها و یا وبلاگ هایی داشته اید که سیاست کلی آن تنها کپی برداری و انتشار مطالب بود بدانید که دیگر با این روش راه به جایی نخواهید برد و برای همیشه در انتهای لیست نتایج گوگل باقی خواهید ماند!! حتی اگر صاحب کالا و یا هر چیزی برای عرضه بودید و از طریق تبلیغات متنی و لینک دادن مشابه در صدها سایت به بازدید خوبی رسیده بودید از این پس باید بدانید که این روش دیگر پاسخگوی نیاز شما نیست و اگر مثلا در صد سایت مختلف تبلیغ دارید باید صد نوع متن تبلیغی متفاوت هم داشته باشید تا دیده شوید!!

* در مطالبتان سعی کنید آموزش هم بکار ببرید!

- این توصیه کمی عجیب به نظر می آید اما ظاهرا کاربری است! به عبارتی تشویق به تولید محتوای جدید است که بتواند فردی را که از طریق جستجو به پایگاه مجازی شما آمده را راضی نگه دارد.

* در شبکه های مجازی عضو باشید!!

- الگوریتم جدید گوگل به حد بسیار محسوسی به لینکهای موجود در شبکه های اجتماعی حساس می باشد و آنها را پر اهمیت تلقی میکند تا جایی که اگر واژه ی مناسبی را جستجو نمایید متوجه می شوید که اگر مشابهش در یک شبکه ی اجتماعی مانند ف.ب باشد لینک آن در نتایج بالاتری نمایش داده می شود.

* در گوگل پلاس فعال باشید!!

- پاندای گوگل ظاهرا طوری طراحی شده که به گوگل + علاقه نشان میدهد!! در واقع این موتور جستجو با پشتوانه ی محبوبیتی که دارد این بار به یاری صاحبینش آمده تا شما را ترغیب کند برای افزایش بازدید وبلاگ و وب سایتتان هم که شده در این شبکه ی مجازی عضو باشید ، لینک مطالب و یا تبلیغاتتان را قرار دهید و در کنارش دیگران را نیز مجاب نمایید تا شما را +1 نمایند!!در انتها به یاد داشته باشید با توجه به مطالبی که عرض شد ، دیگر روش ( لطفاً منو با این نام لینک کنید تا من هم شما را لینک کنم! ) کارایی چشمگیری برای محبوبیت نزد گوگل نداشته و تولید محتوا بدون کپی برداری تنها راه باقی ماندن در نتایج پر بازدید گوگل است. شاید به این روش دیگر شاهد کامنتهای اسپم با روشی که عرض شد هم نباشیم و نفسی راحت بکشیم!!


comment نظرات ()