شخصی

در انتظار یک رکورد جهانی در جام حذفی!
نویسنده : مجید غفرانی - ساعت ٥:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٢٦

با توجه به شنیده‌‌های ما و این که بازی فینال حذفی امسال به صورت تک بازی و در تهران انجام می‌شود، از هم اکنون می‌توان منتظر قهرمانی این تیم بود. در این صورت، تیم استقلال در جام حذفی خواهد بود که بدون آن که از تهران خارج شود، قهرمان جام حذفی خواهد شد !؟ البته این امر در دنیای فوتبال، یک رکورد به شمار می‌رود؛ این رکوردهای منفی مطابق معمول، تنها در ایران صورت می‌گیرد.


سرویس ورزشی ـ تیم فوتبال شهرداری یاسوج در ضربات پنالتی، برابر فولاد به برتری رسید و حریف استقلال تهران شد. برد عجیب شهرداری یاسوج مقابل فولاد خوزستان و راهیابی این تیم به مرحله نیمه نهایی جام حذفی، برای استقلال که تا این مرحله، راه دشواری را پشت سر نگذاشته، یک خبر خوشحال کننده به شمار می‌رود.

با توجه به نتایج خارج از خانه این تیم، از هم‌اکنون می‌توان حضور آبی پوشان را در فینال پیش‌بینی کرد و با توجه به شنیده‌های ما و این که بازی فینال حذفی امسال به صورت تک بازی و در تهران انجام می‌شود، از هم اکنون می‌توان منتظر قهرمانی این تیم بود.

به گزارش «تابناک»، در این صورت تیم استقلال به احتمال زیاد بدون آن که از تهران باشد، قهرمان جام حذفی خواهد شد و در دنیای فوتبال یک رکورد محسوب می‌شود. البته این رکوردهای منفی مطابق معمول تنها در ایران صورت می‌گیرد.

آبی‌ها در نخستین بازی به مصاف تیم دسته اولی شیرین فراز کرمانشاه رفتند و با برد پنج بر یک مقابل این تیم ـ که در پایان جدول گروه است ـ راه هموار رسیدن به فینال جام حذفی را آغاز کردند. آبی‌ها در بازی بعد هم با تیم سایپا مهر که در لیگ دو به میدان می‌رود، رودررو شدند و با برد یک بر صفر، این تیم در وقت اضافی پا به مرحله یک چهارم نهایی گذاشت. 

پرسپولیس بیمار جدی‌ترین حریف استقلال در جام حذفی بود، ولی مصاف با این تیم بحران زده هم یکی دیگر از خوش شانسی‌های استقلال در جام حذفی امسال بود. 

استقلال با عبور از پرسپولیس، در مرحله نیمه نهایی جام حذفی، یک بار دیگر با تیمی از دسته نخست روبه‌رو خواهد شد و به نظر نمی‌رسد شهرداری یاسوج که در جام حذفی سال قبل هم مغلوب استقلال شده، این بار هم مانع بلندی برای رسیدن آبی‌ها به فینال جام حذفی باشد. 

پس از پیروزی شهرداری یاسوج مقابل فولاد خوزستان، این تیم بنا بر قرعه در مرحله نیمه‌نهایی، باید به مصاف استقلال برود. 

به گفته عزیزمحمدی، رئیس سازمان لیگ با توجه به میزبانی پرسپولیس در بازی برگزار شده بین دو تیم استقلال و پرسپولیس و همچنین میزبانی شهرداری یاسوج در مقابل فولاد خوزستان، بازی استقلال و شهرداری یاسوج در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود و استقلال روز نهم دی‌ ماه تیم میزبان مرحله نیمه نهایی خواهد بود.

به هر حال، اگر قرار باشد فینال جام حذفی هم در ورزشگاه بزرگ آزادی برگزار شود، بعید نیست استقلال نخستین تیمی باشد که بدون خارج شدن از خانه، جام قهرمانی را بالای سر برده است و یک رکورد جهانی ثبت کند!

در سمت دیگر جام حذفی، روز نهم دی ماه، تیم‌های صبا و مس کرمان به مصاف هم می‌روند و برنده آنها به مرحله نیمه نهایی راه پیدا خواهد کرد و با شاهین بازی می‌کنند تا دیگر فینالیست جام مشخص شود.


comment نظرات ()