شخصی

به ایتالیا باختیم و نهم شدیم
نویسنده : مجید غفرانی - ساعت ٦:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/۱۳
تیم ملی کشورمان با شکست در برابر ایتالیا به عنوان نهمی جام جهانی والیبال رضایت داد. ایران در این بازی 3 بر 1 به ایتالیا باخت اما اجازه نداد ایتالیایی ها بلیط المپیک لندن را در این مسابقات بدست آورند.
 
 تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود در جام جهانی والیبال، با نتیجه 3 بر 1 مغلوب ایتالیا شد. ایران با این شکست با 12 امتیاز عنوان نهم جام جهانی والیبال را بدست آورد.
 
به گزارش سایت فدراسیون والیبال ایران، خولیو ولاسکو در ست اول امیر حسینی، آرش کمالوند، علیرضا نادی، سید مهدی بازارگرد، فرهاد نظری افشار و سید محمد موسوی را به ترتیب از منطقه یک تا شش زمین ایران ارنج کرد. این ست با سرویس های برق آسای کاپیتان ایتالیا (ساوانی) و اسپک های موشک وار لاسکو در حالی با حساب 25-13 به سود ایتالیا پایان یافت که بازیکنان ایران کاملا اسیر جو مسابقه، نام حریف و دچار خطاهای فردی بسیار بودند.

 در ست دوم ایران با سه تغییر به میدان آمد. مهدی مهدوی جایگزین امیر حسینی شد. امیر غفور  پوریا فیاضی؛ دو جوان زیر بیست و سه سال ایران نیز به جای بازارگرد و نظری افشار به خدمت گرفته شدند. در این ست هم اگرچه ایران در لحظاتی توانست در برابر قدرت گروهی و فردی حریف مقاومت کند اما در نهایت کاری از پیش نبرد و با حساب 25-17 امتیاز ست را به ایتالیای نامدار واگذار کرد.

 ست سوم اما ایران همان ارنج ست دوم را به کار گرفت با این تغییر که سه دور چرخش در ارایش اولیه اش لحاظ شده بود. به گونه ای که مهدی مهدوی بازی را از منطقه 4 آغاز کرد. این ست با سرویس های شتابدار امیر غفور و دفاع مستحکم مهدوی، موسوی و کمالوند از همان ایتدا چندین پوئن ایران را از ایتالیا پیش انداخت تا نبض بازی به دست جوانان کشورمان بیفتد. این ست عرصه خودنمایی و اظهار وجود امیر غفور، پوریا فیاضی و آرش کمالوند بود که در کنار قدرت دفاعی محمد موسوی و مهدی مهدوی خوش درخشیدند و همچنانکه با سرویس های کم نقص شان  خط دریافت ایتالیا را از کار انداختند، با دفاع، توپگیری و به ثمر نشاندن توپ های برگشتی امان حریف را طوری بریدند که به شکست 25-20 اعتراف کرد و بازی را به ست چهارم برد.

 ست چهارم ایران مثل ست سوم ارنج شد و خوب هم شروع کرد. تا جائیکه سرمربی ایتالیا مجبور شد کاپیتان مقتدر تیمش را که در مقابل ایران کاری از پیش نمی برد تعویض کند و به یکی دیگر از بازیکنانش (پارودی) میدان بدهد. ایتالیایی ها در این ست از تجربه خود برای برتری مقابل ایران استفاده کردند و علیرغم نمایش خیره کننده ای که بازیکنان کشورمان داشتند در نهایت این حریف قدرتمندشان بود که با امتیاز 25-18 پیروز ست شد تا در نهایت 3 بر یک برنده میدان باشد.

 ایران اما با یک ستی که مقابل ایتالیا پیروز شد، در حقیقت بلیت لندن را از این تیم گرفت و به برزیل داد. چراکه راه این تیم را برای کسب جواز المپیک لندن ناهموار کرد. حالا ایتالیا باید به انتظار بازی برزیل بنشیند و منتظر باشد تا برزیلی ها یا به ژاپن ببازند و یا با نتیجه 3 بر 2 پیروز مسابقه شان باشند. چون در غیر این صورت این برزیل است که با کسب عنوان سوم جام جهانی مسافر لندن هم خواهد شد.

 ایران اکنون با 12 امتیاز در رده هشتم جام جهانی قرار گرفت؛ رتبه ای که در تاریخ حضور ورزش های گروهی – توپی ایران در عرصه پیکارهای جهانی بی نظیر است.
 
تیم ملی والیبال کشور مان در این رقابت ها در برابر ژاپن، صربستان، لهستان، مصر و آرژانتین به پیروزی رسید و در برابر ایتالیا، برزیل، کوبا، آمریکا، چین و روسیه شکست خورد.
 
 

 

 


comment نظرات ()