شخصی

دختری بدون استخوان
نویسنده : مجید غفرانی - ساعت ٧:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٢/٥

«جانلی مارتینز» 4 ساله دختر بچه ای است که زندگی را با مشکلی بزرگ آغاز کرده است. او از همان بچگی یک بیماری سخت داشت که باعث شد خانواده اش نیز دچار مشکلاتی برای نگهداری او شوند.
والدین جانلی می گویند در 4ماهگی متوجه شدیم که هر بار دست زدن ما به دخترمان باعث دردهای شدیدی در بدنش می شود به همین علت به پزشک مراجعه کردیم آنها نیز با آزمایش های مختلف به بیماری نادر او پی بردند.
این دختربچه که اهل شهری به نام (Antioch) در آمریکا است از همان بچگی با بیماری (hypophosphatasia) به دنیا آمده است. این بیماری باعث می شود تا رشد استخوان ها از همان ابتدای کودکی مختل شود و سپس استخوان های ساخته شده نیز از بین برود.
مادر جانلی گفته است وقتی متوجه شدیم نمی تواند اعضای بدنش را تکان دهد، به پزشک مراجعه کردیم و در عکس های اشعه ایکس دیدیم هیچ استخوانی ندارد.
جانلی که دچار مشکلات تنفسی هم شده بود، با استفاده از دستگاه های مختلف شروع به نفس کشیدن کرد و سپس دستگاه هایی برای حرکت دادن استخوان هایش به بدنش متصل شد.
این کودک با استفاده از دستگاه های مختلف این روزها زندگی می کند ولی پزشکان زنده ماندنش را یکی از بزرگترین رازهای پزشکی و یک معجزه می دانند.

 


comment نظرات ()