شخصی

رسوایی مجری مشهور مدیر بی بی سی را به پارلمان کشاند
نویسنده : مجید غفرانی - ساعت ٩:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۳

رسوایی اخلاقی یکی از معروفترین مجریان تاریخ بی بی سی و تلاش این شبکه برای سرپوش گذاشتن بر این موضوع، مدیر بی بی سی را مجبور کرده برای پاسخگویی به سؤالات نمایندگان، به پارلمان انگلیس برود.
به گزارش فارس «جورج انتویستل» مدیر شبکه بی بی سی باید به زودی برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان انگلیسی در پارلمان این کشور حضور یابد. او باید در مورد نحوه برخورد این شبکه با ادعاهای مطرح شده در مورد فساد و رسوایی اخلاقی «جیمی سویل» و سانسور مدارک موجود در این رابطه، توضیح دهد.
وی باید در برابر کمیته ممتاز رسانه و فرهنگ پارلمان حاضر شود و توضیح دهد که چرا مدیران برنامه «نیوزنایت»، اجازه پخش قسمتی از این برنامه را که مربوط به ادعاها و مستندات فساد اخلاقی سویل بوده، نداده اند.
افشا شدن این اتفاق همچنین منجر به آن شد تا سردبیر نیوزنایت، الزاما از سمت خود کناره گیری کند. «پیتر ریپون» اذعان کرده است که چندی پس از مرگ «جیمی سویل»، مستندی مربوط به ادعاهای مطرح شده در مورد وی را کنار گذاشته و از پخش آن جلوگیری کرده است.
«جیمی سویل» یکی از برجسته ترین مجریان بی بی سی در دهه 70 و 80 میلادی بوده و اخیرا مشخص شده است که وی در زمان فعالیت خود به ده ها کودک و نوجوان تجاوز جنسی کرده است. سویل در سال 1990 نشان شوالیه را از ملکه الیزابت دریافت کرده بود.
انتشار این خبر به رسوایی بزرگی برای شبکه بی بی سی بدل شده و برخی نظیر «جان سیمسون» که از مجریان قدیمی بی بی سی است، این رسوایی را بدترین بحران 5 دهه اخیر این شبکه دانسته اند.


comment نظرات ()