شخصی

دوازده قطره از دریای فضائل جوادالائمّه (ع)
نویسنده : مجید غفرانی - ساعت ۱٢:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٢/۳٠


(1)ابن قیاما نامه ای کنایه آمیز به امام رضا(ع)نوشته و گفته بود: تو چه امامی هستی که فرزند نداری؟
حضرت با ناراحتی جواب داده بود: « تو از کجا می‌دانی که من فرزندی نخواهم داشت. به خدا شب و روز نمی‌گذرد جز اینکه خداوند به من پسری عنایت خواهد کرد که به سبب او میان حق و باطل را جدایی می دهد»1
(2) وقتی امام جواد(ع) به دنیا آمد، امام رضا(ع) فرمود: «حق تعالی فرزندی به من عطا کرد که همچون موسی بن عمران دریاها را می شکافد و مثل عیسی بن مریم خداوند مادرش را مقدس گردانیده و او طاهر و مطهر آفریده شده» آن وقت مرثیه فرزندش را خواند و گفت: «این کودک به جور و ستم کشته خواهد شد و اهل آسمان ها برایش گریه خواهند کرد، خدای متعال بر دشمن و قاتل او غضب خواهد کرد؛ آنها بعد از قتل او بهره ای از زندگی نخواهند برد و به‌زودی به عذاب الهی واصل خواهند شد.»آن شب که امام جواد(ع) به دنیا آمد، امام رضا(ع) تا صبح در گهواره با او سخن می گفت...
مشهور است که رنگ صورت آن حضرت گندم گون بود. قد بلندی داشت و نقش روی انگشترش «نعم القادرالله» بود.2
(3) ابویحیی صنعانی می گوید: در مکه به محضر امام رضا(ع) شرفیاب شدم. دیدم حضرت موز پوست می کنند و در دهان فرزندشان ابوجعفر(امام جواد(ع) می گذارند. عرض کردم: این همان مولود پرخیر و برکت است؟
فرمود: آری. این مولودی است که در اسلام، مانند او و برای شیعیان ما، بابرکت تر از او زاده نشده است.3


ادامه مطلب ...
comment نظرات ()
پدیده‌ای که این روزها آرام آرام ما را غرق کرده ‌است خانم‌ها حتما بخوانند!
نویسنده : مجید غفرانی - ساعت ٩:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٢/٢٤

تغییر مدل زندگی ما از آغاز دهه 70 ، در کشور شروع شد و با توجه به گسترش ارتباطات و بویژه حضور ماهواره‌ها و شبکه‌های اینترنتی و اجتماعی، سرعت این تحولات بسیار بالا بود. اتفاقی که شاید در ظاهر تغییرات زیادی را متوجه نسل آینده نکند اما در باطن توجه داشته باشید که خواه نا خواه، دختر جوان امروز، مادر فرداست. نگاه او به مسائل شخصی و اجتماعی، مبنای تربیت نسلی است که او در آینده‌ای نه چندان دور بر عهده خواهد گرفت. تغییر سبک زندگی ما اگرچه این روزها شتاب فراوانی گرفته اما مشخص نیست به کدام سمت و سو می‌رود و چرا این قدر با آموزه‌های ایرانی و اسلامی فاصله می‌گیرد. داستان تلخ آرایش در ایران -بیشتر روی صحبت با خانم‌هاست – به هیچوجه یک بهانه‌گیری ژورنالیستی نیست، تامل بر روی پدیده‌ای است که دارد وقت و پول و زیبایی ایرانی را می‌گیرد


ادامه مطلب ...
comment نظرات ()
دختری بدون استخوان
نویسنده : مجید غفرانی - ساعت ٧:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٢/٥

«جانلی مارتینز» 4 ساله دختر بچه ای است که زندگی را با مشکلی بزرگ آغاز کرده است. او از همان بچگی یک بیماری سخت داشت که باعث شد خانواده اش نیز دچار مشکلاتی برای نگهداری او شوند.
والدین جانلی می گویند در 4ماهگی متوجه شدیم که هر بار دست زدن ما به دخترمان باعث دردهای شدیدی در بدنش می شود به همین علت به پزشک مراجعه کردیم آنها نیز با آزمایش های مختلف به بیماری نادر او پی بردند.
این دختربچه که اهل شهری به نام (Antioch) در آمریکا است از همان بچگی با بیماری (hypophosphatasia) به دنیا آمده است. این بیماری باعث می شود تا رشد استخوان ها از همان ابتدای کودکی مختل شود و سپس استخوان های ساخته شده نیز از بین برود.
مادر جانلی گفته است وقتی متوجه شدیم نمی تواند اعضای بدنش را تکان دهد، به پزشک مراجعه کردیم و در عکس های اشعه ایکس دیدیم هیچ استخوانی ندارد.
جانلی که دچار مشکلات تنفسی هم شده بود، با استفاده از دستگاه های مختلف شروع به نفس کشیدن کرد و سپس دستگاه هایی برای حرکت دادن استخوان هایش به بدنش متصل شد.
این کودک با استفاده از دستگاه های مختلف این روزها زندگی می کند ولی پزشکان زنده ماندنش را یکی از بزرگترین رازهای پزشکی و یک معجزه می دانند.

 


comment نظرات ()
بازگشت علی اکبری به تیم ملی فرنگی
نویسنده : مجید غفرانی - ساعت ٧:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٢/٥

مربی ارشد تیم ملی کشتی فرنگی از دعوت کشتی گیر سنگین وزن ایران که به آذربایجان رفته است برای حضور در اردوی تیم ملی خبر داد.
امیر علی اکبری که مدال های طلا و برنز جهان را در کارنامه دارد، حدود یک سال و نیم پیش و قبل از المپیک به علت مثبت اعلام شدن دوپینگش از حضور در تیم ملی بازماند.
بعد از مدتی این کشتی گیر مجدداً برای حفظ آمادگی و روحیه اش به اردوی تیم ملی دعوت شد، اما وی به خاطر عدم توجه مسئولان ورزش و عدم پرداخت پاداش های قبلی اش تصمیم به مهاجرت به آذربایجان و حضور در تیم ملی کشتی فرنگی این کشور گرفت.
عبدالله چمن گلی، مربی ارشد تیم ملی کشتی فرنگی از دعوت این کشتی گیر به مرحله جدید اردوهای تیم ملی خبر داد.وی در این خصوص گفت: از امیر علی اکبری هم برای حضور در اردو دعوت کردیم. با او صحبت کردم و شرایط را برایش توضیح دادم. عواقب کار را به وی گفتم و تا جایی که توان داشته باشم کمک می کنم تا شرایط روحی و روانی را بدست آورد.مربی ارشد تیم ملی کشتی فرنگی تصریح کرد: او به من قول داده که برگردد. امیدوارم در اردو حاضر شود و دوباره به میدان برگردد.مرحله جدید اردوی تیم ملی کشتی فرنگی قرار است از دهم اردیبهشت ماه آغاز شود.

 


comment نظرات ()