شخصی

نسخه جدید «300»
نویسنده : مجید غفرانی - ساعت ٩:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۳

قسمت دوم فیلم ضد ایرانی «300» با عنوان «قیام یک امپراطور» هم اکنون در حال ساخت است و سال آینده نیز به نمایش در خواهد آمد.
به گزارش فارس، فیلم ضد ایرانی «300» به کارگردانی «زاک اسنایدر» محصول کمپانی صهیونیستی «برادران وارنر»، در سال 2006 میلادی به نمایش درآمد و جنجال زیادی به پا کرد.
این فیلم با آنکه مورد انتقاد بسیاری قرار گرفت و حتی برخی رسانه های غربی به این مسئله که این فیلم یک تحریف تاریخی کامل است، اعتراف کردند ولی نه تنها سازندگان این فیلم را متنبه نکرد، بلکه آنها بار دیگر درصدد ساخت قسمت جدید این فیلم برآمدند و هم اکنون در حال ساخت این پروژه سینمایی هستند.
در فیلم جدید 300، همچون قسمت قبل، «رودریگو ساناتورو» نقش خشایارشاه را به عهده دارد.


comment نظرات ()
رسوایی مجری مشهور مدیر بی بی سی را به پارلمان کشاند
نویسنده : مجید غفرانی - ساعت ٩:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۳

رسوایی اخلاقی یکی از معروفترین مجریان تاریخ بی بی سی و تلاش این شبکه برای سرپوش گذاشتن بر این موضوع، مدیر بی بی سی را مجبور کرده برای پاسخگویی به سؤالات نمایندگان، به پارلمان انگلیس برود.
به گزارش فارس «جورج انتویستل» مدیر شبکه بی بی سی باید به زودی برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان انگلیسی در پارلمان این کشور حضور یابد. او باید در مورد نحوه برخورد این شبکه با ادعاهای مطرح شده در مورد فساد و رسوایی اخلاقی «جیمی سویل» و سانسور مدارک موجود در این رابطه، توضیح دهد.
وی باید در برابر کمیته ممتاز رسانه و فرهنگ پارلمان حاضر شود و توضیح دهد که چرا مدیران برنامه «نیوزنایت»، اجازه پخش قسمتی از این برنامه را که مربوط به ادعاها و مستندات فساد اخلاقی سویل بوده، نداده اند.
افشا شدن این اتفاق همچنین منجر به آن شد تا سردبیر نیوزنایت، الزاما از سمت خود کناره گیری کند. «پیتر ریپون» اذعان کرده است که چندی پس از مرگ «جیمی سویل»، مستندی مربوط به ادعاهای مطرح شده در مورد وی را کنار گذاشته و از پخش آن جلوگیری کرده است.
«جیمی سویل» یکی از برجسته ترین مجریان بی بی سی در دهه 70 و 80 میلادی بوده و اخیرا مشخص شده است که وی در زمان فعالیت خود به ده ها کودک و نوجوان تجاوز جنسی کرده است. سویل در سال 1990 نشان شوالیه را از ملکه الیزابت دریافت کرده بود.
انتشار این خبر به رسوایی بزرگی برای شبکه بی بی سی بدل شده و برخی نظیر «جان سیمسون» که از مجریان قدیمی بی بی سی است، این رسوایی را بدترین بحران 5 دهه اخیر این شبکه دانسته اند.


comment نظرات ()
دنده های معکوس یک محور را می چرخانند
نویسنده : مجید غفرانی - ساعت ٩:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۳

- اینجا یکی از ساختمان های وابسته به ریاست جمهوری است. گوش تا گوش راهرو پر از تابلوهای هشدار حفاظتی است. اینجا معتمدان و مشاوران رئیس جمهور دفتر دارند.مراقب نفوذ و شنود باشید! این مضمون تابلوهای هشدار است. مرد پوزخند می زند و از آسانسور بالا می رود. قرار مهمی با یکی از نزدیکان رئیس جمهور دارد. حرف هایی زده می شود که گوش های من و شما نامحرم است. مضمون این مکالمه محرمانه به خریدارانش در آن سوی مرزها تحویل داده می شود. برخی از این حرف ها که کم اهمیت تر است، قابلیت انتشار پیدا می کند اما محرمانه و سرّی هایش نه. ماجرا مربوط به این روزها نیست، که اگر این روزها هم اتفاق مشابهی بیفتد لابد چند سال بعد صدایش در می آید. درست مانند همین ماجرای مورد اشاره که سوم مرداد سال 84 در آخرین روزهای ریاست جمهوری خاتمی اتفاق افتاد اما مهرماه سال 87 لو رفت. نشریه ضد انقلابی پیک نت که از سوی اپوزیسیون خارج نشین مدیریت می شود، بخش های قابل انتشار ملاقات نفوذی خود را با «س-ح» - در روزهایی که خاتمی مهیای تحویل دادن ریاست جمهوری می شد- روایت می کند: «در یکی از کوچه های فرعی خیابان نوفل لوشاتو، یکی از ساختمان های ریاست جمهوری قرار دارد. وارد این ساختمان قدیمی که می شوید تابلویی در روبرو نظرتان را جلب می کند که با امضای حراست ریاست جمهوری از مکالمه کنندگان می خواهد در هنگام صحبت پشت تلفن احتیاط کنند و مواظب شنود بیگانگان باشند. این تابلوها همه جا حتی کنار در آسانسوری که سوار آن می شوم تا در طبقه دوم به مصاحبه با س- ح بروم، به چشم می خورد. او در گفت وگویی که داشتم، گفت؛ ترجیح می دهم درباره خاتمی صحبت نکنم مبادا که به او بربخورد. او با ما تفاوت داشت. خاتمی روحانی بود و گروه خونی اش بیشتر به مجمع روحانیون می خورد. حزب مشارکت ما هم با مجمع خیلی فرق دارد. هرچند خاتمی در بین اعضای مجمع بهترین است. مجمع روحانیون، بدترین خیلی دارد. ما از ابتدا هم می دانستیم خاتمی با ما فرق دارد. بین اجزای سیستم فکری او سازگاری وجود ندارد. او آخرین میخ را بر تابوت اصلاحات زد.» 2-با خاتمی کسانی کار کردند که به لباس و سیادت و مسلمانی او بد می گفتند اما به وقتش در تملق و چاپلوسی او کم نگذاشتند. پیش از وی نیز با هاشمی، جماعتی همراهی کردند که لقب سردار کبیر سازندگی را برای او جعل کرده و حتی خواستار تغییر قانون اساسی بودند تا او بتواند برای سومین بار رئیس جمهور شود اما سه سال بعد در وزارت تحت نظر همان ها، کتاب ها و مقالات سلسله واری چاپ شد که علنا قیافه مخوف عالیجناب سرخپوش قتل های زنجیره ای را بر چهره هاشمی تصویر می کرد. نهضت آزادی و جبهه ملی و حزب توده و سازمان منافقین که در دهه اول انقلاب سایه چپ های مسلمان را با تیر می زدند و متهم به سرکوبگری، خشونت، تصلب و تحجر می کردند، به وقت ضرورت از همین ها قدیسان و حواریون اصلاحات ساختند اما هنگام بی نیازی مجددا زبان به دشنام آنان گشودند. راز این ماجرای معماگون چیست؟ همان ها بارها به تمثیل معروف و آمیخته به استهزا استناد کردند که سیاهی و سفیدی گربه مهم نیست، مهم این است که موش بگیرد. به زعم جماعت نفاق، با این شیوه اولا می شود به درون جبهه حریف پل زد و در حاشیه امن و منطقه مصونیت، اقدام به اخلال و اختلال و انفجارهای سیاسی از درون کرد و ثانیا از همان چهره ها به دست خودشان انتقام گرفت و آبرویشان را به حراج گذاشت و ثالثا روحیه و باور و امید مردم را که ستون های اصلی نظام و انقلاب هستند، متلاشی کرد.


ادامه مطلب ...
comment نظرات ()