شخصی

اختر برج رسول
نویسنده : مجید غفرانی - ساعت ٩:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢۸

عاشق اصفهانی
ای به گوهر ذات پاکت بضعه خیر الانام
وی مهینه بانوی جنت ز روی احترام

مایه آرام دل نور دو چشم روشنی
پیشوایی هر دو عالم را ، هزارانت سلام

اختر برج رسولی زهره زهرا لقب
وز طفیل کوکبت این مهد علیا را خرام

بر سپهر عزتت اولاد مانند نجوم
آسمان عصمتی رخساره ات ماه تمام

قره العین رسولی و آن دو نور دیده ات
هم ملائک را امین و هم خلایق را امام

مصطفی و مرتضی را قره العین و انیس
آن به رویت شادمان و این به وصلت شادکام

مهتر خلق خدا را دختری و از شرف
ذکر تو خوش تر حدیث و مدح تو بهتر کلام

قاسم جنت تو را زوج و نعیم آخرت
دوستانت را حلال و دشمنانت را حرام

وصف ایمانت چه گویم اصل ایمان چون تویی
کز شما باشد به عالم دین یزدان را قوام

کی به خوان نعمت دنیا گشاید روزه را
آنکه از جنت ملک می آورد او را طعام

بر سر آنم که باشد گر امان از روزگار
مدحتت باشد مرا یک چند ورد صبح و شام

رحمت حق بر دو عالم بسته بر مهر شماست
وانکه او را احتیاجی نیست با رحمت کدام

من چه گویم در ثنایت ای ثنا خوانت خدا
مدحتت گیرم توانم گفت عمری بر دوام

رحمتی فرما درین درماندگی بر من که شد
عاجز از تدبیر کارم چرخ با این احتشام


comment نظرات ()
عواطف مادری هنگام خیانت فرزندان کجا بود؟
نویسنده : مجید غفرانی - ساعت ٤:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢٢

سایت اینترنتی وابسته به شبکه فتنه سبز که از پاریس به روزرسانی می شود، نامه عفت مرعشی همسر هاشمی رفسنجانی را منتشر کرد.
وی در این نامه بدون آن که به 3 سال تأخیر در پیگرد و اعمال مجازات قضایی برای فائزه و مهدی هاشمی اشاره کند یا به همکاری وخامت آمیز این دو با آشوب طلبان بپردازد، می نویسد: مهدی و فائزه عزیزم! همان طور که پدرتان انتخابات سال 84 را به خدا واگذار کرد، من نیز می خواهم از این پس برای خدای خود نامه بنویسم و درد و دل کنم.
گاهی با خود می گویم تو که بیش از ده سال زندان و شکنجه آقای هاشمی را در زمان طاغوت تحمل کردی، چطور چند روز زندانی شدن فرزندانت را تاب نمی آوری؟
تو که آنهمه سختی و بلا کشیدی و بچه ها را در خردسالی و در روزگار درماندگی با آن همه درد و رنج آشنا کردی، چرا در بزرگسالی نمی خواهی آنها طعم محنت را بچشند؟
وی می افزاید ندایی از درون به من نهیب می زند که آقای هاشمی در راه آرمانش و برای سرنگونی ستم و حاکمیت اسلام آن همه زجر کشید و ما هم به دنبال او. اما در روزگار حاکمیت اسلام، حتی احساس ستم هم تحمل ناپذیر است. وانگهی مهدی پاره تن و جگرگوشه من است. باور کنید من یک مادرم، با دریایی از عاطفه که تا واپسین لحظات عمرش چیزی از آن کم نمی شود حتی اگر فرزندانش چند دهه از عمر خود را پشت سر گذاشته باشند. به من می گویند، مگر خون [؟!] فرزند تو از دیگر بچه های این سرزمین رنگین تر است؟ اولا که آن روز که بنا به برداشت خود درباره سرنوشت این کشور و همه بچه هایش حرف زدم، به من گفتند به شما چه مربوط! کسی نگفت درست گفتی! گفتند چه کاره ای که حرف می زنی؟ غافل از این که من مادر همه بچه های این آب و خاک هستم.


ادامه مطلب ...
comment نظرات ()
برآورد اشتباه اردوغان ترکیه را روی بشکه باروت گذاشت
نویسنده : مجید غفرانی - ساعت ٤:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢٢

اردوغان در ماجرای سوریه، ترکیه را روی بشکه باروت قرار داده است. او اشتباهات بزرگی مرتکب شد و حتی اگر در جنگ با سوریه پیروز شود، بازنده جنگ خواهد بود.
روزنامه القدس العربی چاپ لندن با انتشار تحلیلی که به موضوع فرونشاندن هواپیمای مسافربری سوریه در خاک ترکیه اختصاص داشت، خاطرنشان کرد: این روزها هیچ کس آرزو نمی کند جای رجب طیب اردوغان باشد؛ نخست وزیری که آتش بحران سوریه دامانش را گرفته است و تحول اقتصادی بزرگی که در دوران 10 ساله حکومتش ایجاد کرده، در معرض نابودی قرار دارد.
سرمقاله این روزنامه می افزاید: هوشمندی سوری ها، اردوغان را گرفتار بحرانی بسیار خطرناک کرده است؛ حملات حزب کارگران کردستان در جنوب شرق ترکیه افزایش یافته،مرزهای ترکیه و سوریه به علت بمباران متقابل متشنج شده است و مخالفان با قدرت تمام به صحنه بازگشته اند و از بحران سوریه برای ضربه زدن به حزب عدالت و توسعه استفاده می کنند.
نویسنده با بیان اینکه ربودن هواپیمای سوری نه به خاطر قاچاق غیرقانونی بلکه برای انتقام از نظام سوریه بوده یادآور شد: خطوط هوائی مستقیمی میان مسکو و دمشق وجود دارد و ما معتقدیم که ترکیه- هر چقدر هم ارتش نیرومندی داشته باشد- جرأت آن را ندارد که تجربه توقیف هواپیمای مسافربری سوریه را در خصوص هیچ یک از هواپیماهای روسیه تکرار کند. دولت ترکیه هم اکنون گرفتار دو بحران است؛ نخست درگیری با سوریه که بحرانی قدیمی است و دوم، درگیری با روسیه؛ که در اعتراض به توقیف هواپیمای سوریه، سفر این ماه ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری خود به آنکارا را لغو کرد.


ادامه مطلب ...
comment نظرات ()
کاهش شدید قیمت ارز و سکه در بازار آزاد
نویسنده : مجید غفرانی - ساعت ٧:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۱٥

افت قیمت سکه و ارز در بازار آزاد آغاز شد.
بنابه گزارش ها نرخ دلار روز پنج شنبه با کاهش 700 تومانی نسبت به روز قبلش به حدود 2900 تومان رسید و شنیده ها حاکی است که روز شنبه هم این روند ادامه می یابد و 200 تومان دیگر نرخ دلار کاهش می یابد.
همچنین همزمان با افت قیمت ارز، بهای سکه و طلا هم رو به نزول گذاشت و علیرغم افزایش جهانی قیمت طلا روز پنج شنبه بهای هر قطعه سکه بهار آزادی حدود 400 هزار تومان ارزان شد.
بازار سکه و طلا
رو به ثبات می رود


comment نظرات ()
گریپ فروت، دشمن سرطان
نویسنده : مجید غفرانی - ساعت ٥:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۱٤

نوشیدن یک لیوان آب گریپ فروت در روز میزان دوز مصرفی داروی سیرولیموس مورد استفاده در مراحل شیمی درمانی علیه سرطان را به بیش از یک سوم کاهش می دهد.
محققان با انجام بررسی های خود دریافتند که آب گریپ فروت با کم کردن میزان عملکرد آنزیم های کاهنده سرعت ورود سیرولیموس به جریان خون، منجر به تأثیر بیشتر این دارو در کنترل سرطان می شود.
نتایج حاصل از این گزارش می افزاید که مصرف روزانه آب این میوه علاوه بر مهار بیشتر این بیماری با کم کردن مقدار دارو می تواند منجر به کاهش عوارض جانبی داروی سیرولیموس شود.
به گفته محققان، نوشیدن آب گریپ فروت پس از چند ساعت تأثیر خود را بر روی آنزیم های معده گذاشته و خواص آنتی تومورالی داروی سیرو لیموس را افزایش می دهد.


comment نظرات ()
چرا آمریکا قطر عربستان و ترکیه در سوریه دخالت می کنند؟ مداخله گران بازنده
نویسنده : مجید غفرانی - ساعت ٥:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۱٤

مجله اکونومیست در مقاله ای با بررسی اقدامات و تلاش های پادشاهان و سران کشورهای منطقه خلیج فارس برای جلوگیری از گسترش اعتراضات از صرف هزینه های گزاف برای فرار از انقلاب های مردمی و متقابلاً ایجاد ناآرامی، آشوب و اغتشاش در کشورهای دیگر خبر داد.
اعتراف این مجله انگلیسی نشان می دهد که با اوج گیری بیداری اسلامی در کشورهای تونس، لیبی، بحرین، یمن و... که تبعاتی چون پررنگ شدن حضور جریان های اسلامی در صحنه سیاسی تضعیف نفوذ منطقه ای آمریکا و متحدانش در خاورمیانه و همچنین تقویت محور مقاومت در منطقه را به دنبال داشت، دستگاه دیپلماسی ایالات متحده و هم پیمانان منطقه ای آن همچون قطر، ترکیه و عربستان مصمم شدند که مهار خیزش های عظیم مردمی را در برنامه کار خود قرار دهند و برای فرافکنی بحران های داخلی، منطقه را به سوی آشوب و جنگ بکشانند. امروزه ردپای قطر، عربستان و ترکیه و دلارهای نفتی و تسلیحات این کشورها را در تمامی کشورهای رها یافته از رژیم های دیکتاتوری سابق و تمامی کشورهای درگیر بحران و ناامنی داخلی می توان دید.
این کشورها از زمان آغاز بیداری اسلامی می کوشند با مداخله در امور کشورهای دیگر اهداف خاصی را در منطقه دنبال کنند.
دخالت قطر و عربستان در مصر، تونس، موریتانی، سوریه، لبنان، عراق، بحرین و افغانستان و پاکستان و بسیاری دیگر از کشورهای جهان قابل ملاحظه است.
این کشورها با حمایت مالی و تسلیحاتی از گروه های مسلح در سوریه و همراهی با غرب به دنبال راه اندازی جنگ داخلی در سوریه و ساقط کردن حکومت بشار اسد هستند.
عربستان و قطر به غیر از میلیون ها دلار هزینه ای که به تروریست های مستقر در سوریه اختصاص می دهند تا جنایات و کشتارهایی را در این کشور به راه بیندازند به روش های مختلف می کوشند در امور داخلی این کشور مداخله کنند.
اخیراً مقامات لبنانی که این روزها با توطئه غرب همسو شده اند اعلام کردند مأموران گمرک این کشور یک محموله قاچاق حاوی دستگاه های ارتباطی مدرن را که از طریق یک فروند هواپیمای متعلق به قطر حمل می شده است کشف کردند.


ادامه مطلب ...
comment نظرات ()
چشم به راه سپیده
نویسنده : مجید غفرانی - ساعت ٥:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۱٤

تو را غایب نامیده اند، چون «ظاهر» نیستی، نه اینکه «حاضر» نباشی.
«غیبت» به معنای «حاضرنبودن»، تهمت ناروائی است که به تو زده اند و آنان که بر این پندارند، فرق میان «ظهور» و «حضور» را نمی دانند، آمدنت که در انتظار آنیم به معنای «ظهور» است، نه «حضور» و دلشدگانت که هر صبح و شام تو را می خوانند، ظهورت را از خدا می طلبند نه حضورت را. وقتی ظاهر می شوی، همه انگشت حیرت به دندان می گزند با تعجب می گویند که تو را پیش از این هم دیده اند. و راست می گویند، چرا که تو در میان مائی، زیرا امام مائی. جمعه که از راه می رسد، صاحبدلان «دل» از دست می دهند و قرار از کف می نهند و قافله دل های بی قرار روی به قبله می کنند و آمدنت را به انتظار می نشینند...
و اینک ای قبله هر قافله و ای «شبروان را مشعله»، در آستانه آدینه ای دیگر با دلدادگان دیگری از خیل منتظرانت سرود انتظار را زمزمه می کنیم.


comment نظرات ()